| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Engine | Yuchai |
| Rock Hardness | F=6-20 |
| Power Type | Diesel,Electric,Air Motor |
| Usage | Ore |
| Working Pressure(bar) | 1.0-2.0Mpa |
|---|---|
| Air Consumption | 11-21m3/min |
| Drilling Depth | 50m |
| Drilling Diameter | 90-152mm |
| Rotate Speed | 0-160r/min |
| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Power Type | Diesel |
| Drilling Diameter | 115-150mm |
| Drilling Depth | 30m |
| Product Name | Integrated Drilling Equipment |
| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Power(W) | 73.5KW |
| Hole Depth Max | 50m |
| Drill Hole Range | 90-200 Mm |
| Drill Pipe Length | 3m |
| Name | Truck Mounted Water Well Drilling Rig |
|---|---|
| Product Name | Water Well Drilling Rig,Borehole Drilling Machine /water Well Drilling Rig For Sale |
| Application | Water Well Drilling Rig Mobile Drilling Rig,drilling Well |
| Feature | High Drilling Efficiency,Hydraulic Controlling,Multifunctional |
| Power(w) | 153KW |
| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Power Type | Diesel |
| Engine | Yuchai |
| Power | 206kw |
| Application | Drilling Rock Drilling Mining Quarry,blasting Hole Drilling |
| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Engine | Yuchai |
| Power | 206KW |
| Power Type | Diesel |
| Product Name | DTH Drilling Rig |
| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Power Type | Diesel |
| Power | 194kw |
| Product Name | Dth Drilling Rig |
| Name | Integrated Drilling Equipment |
| Name | Trailer Mounted Water Well Drilling Rig |
|---|---|
| Product Name | Water Well Drilling Rig |
| Application | Water Well Drilling Rig Mobile Drilling Rig,drilling Well |
| Feature | High Drilling Efficiency,Hydraulic Controlling,Competitive Price |
| Power Type | Diesel |
| Product Name | Water Well Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Trailer Mounted Water Well Drilling Rig |
| Application | Water Well Drilling Rig Mobile Drilling Rig,drilling Well |
| Feature | High Drilling Efficiency,Hydraulic Controlling,Multifunctional |
| Engine | Diesel Engine |