| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Engine | Yuchai |
| Rotate Speed | 0-140r/min |
| Lifting Force | 25KN |
| Working Pressure | 0.7-1.8Mpa |
| Working Pressure(bar) | 1.0-2.0Mpa |
|---|---|
| Air Consumption | 11-21m3/min |
| Drilling Depth | 50m |
| Drilling Diameter | 90-152mm |
| Rotate Speed | 0-160r/min |
| Product Name | Water Well Drilling Rig |
|---|---|
| Type | Rotary Drilling Rig |
| Name | Crawler Water Well Drilling Rig |
| Power Type | Diesel |
| Power(w) | 91KW |
| Product Name | Drill Rod |
|---|---|
| Machine Type | Drilling Tool |
| Use | Ore Mining,Well Drilling,Coal Mining,quarry,Rock Drilling/Water Well Mining |
| Type | Drill Pipe,drill Rod |
| Application | Marble Quarry,diamond Drilling,connected With Rock Drill And Rock Bit,Backhoe |
| Product Name | Drill Rod |
|---|---|
| Machine Type | Drilling Tool |
| Use | Ore Mining,Well Drilling,Coal Mining,quarry,Rock Drilling/Water Well Mining |
| Type | Drill Pipe,drill Rod |
| Diameter | 89mm |
| Product Name | Drill Rod |
|---|---|
| Machine Type | Drilling Tool |
| Use | Ore Mining,Well Drilling,Coal Mining,quarry,Rock Drilling/Water Well Mining |
| Type | Drill Pipe,drill Rod |
| Diameter | 102mm |
| Product Name | Drill Rod |
|---|---|
| Machine Type | Drilling Tool |
| Thread Type | Remet / Metzke |
| Use | Ore Mining,Well Drilling,Coal Mining,quarry,Rock Drilling/Water Well Mining |
| Type | Drill Pipe,drill Rod |
| Product Name | Drill Rod |
|---|---|
| Machine Type | Drilling Tool |
| Use | Ore Mining,Well Drilling,Coal Mining,quarry,Rock Drilling/Water Well Mining |
| Type | Drill Pipe,drill Rod |
| Application | Marble Quarry,diamond Drilling,connected With Rock Drill And Rock Bit,Backhoe |
| Product Name | DTH Drilling Rig |
|---|---|
| Power Type | Diesel |
| Engine | 335KW |
| Drilling Diameter | 138-235mm |
| Drilling Depth | 36m |
| Product Name | Integrated Drilling Equipment |
|---|---|
| Name | Mining Drilling Rig,Hydraulic Drilling Rig,Borehole Drilling Rig |
| Power | 264kw |
| Power Type | Diesel |
| Feeding Force | 12 KN |