| Product Name | Screw Air Compressor Machine |
|---|---|
| Name | Mining Screw Air Compressor |
| Power Source | Diesel |
| Motor Power | 294KW |
| Working Pressure | 25bar |
| Product Name | DTH Drilling Rig Machine |
|---|---|
| Name | Integrated Drilling Equipment |
| Power Type | Diesel |
| Power | 194KW |
| Drilling Depth | Max.30m |
| Product Name | Water Well Drilling Rig, Water Well Drilling Machine |
|---|---|
| Name | Truck Mounted Water Well Drilling Rig,Reverse Circulation Drilling Rig |
| Power(w) | 132KW |
| Drilling Depth | 400m-1200m |
| Drilling Diameter | 105-305mm, 105-400mm, 105-550mm, 105-800mm |
| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Power Type | Diesel |
| Power | 206KW |
| Drilling Depth | Max.30m |
| Drilling Diameter | 115-152mm |
| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Power Type | Diesel |
| Feature | High Drilling Efficiency,Hydraulic Controlling,Competitive Price |
| Air Consumption | 16m3/min |
| Drilling Diameter | 115-150mm |
| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Product Name | DTH Drilling Rig |
| Drilling Diameter | 115-152mm |
| Drilling Depth | Max.30m |
| Engine | Yuchai |
| Product Name | Water Well Drilling Rig, Water Well Drilling Machine |
|---|---|
| Name | Truck Mounted Water Well Drilling Rig,Reverse Circulation Drilling Rig |
| Power(w) | 132KW |
| Drilling Depth | 400m-1200m |
| Drilling Diameter | 105-305mm, 105-400mm, 105-550mm, 105-800mm |
| Product Name | Drill Rod |
|---|---|
| Machine Type | Drilling Tool |
| Use | Ore Mining,Well Drilling,Coal Mining,quarry,Rock Drilling/Water Well Mining |
| Type | Drill Pipe,drill Rod |
| Application | Marble Quarry,diamond Drilling,connected With Rock Drill And Rock Bit,Backhoe |
| Product Name | Core Drilling Machine,diamond Core Drilling Rig,hydraulic Core Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Borehole Drilling Rig,water Well Drilling Machine,Multifunction Hydraulic Drilling Rig,core Drilling Rig |
| Feature | High Drilling Efficiency,portable,geological Coring Machine |
| Application | Coring Machine,Gelogical Prospecting |
| Usage | Water Well,Coal,water Well.core Sample |
| Product Name | Core Drilling Machine,diamond Core Drilling Rig,hydraulic Core Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Borehole Drilling Rig,water Well Drilling Machine,Multifunction Hydraulic Drilling Rig,core Drilling Rig |
| Application | Coring Machine,Gelogical Prospecting |
| Feature | High Drilling Efficiency,portable,geological Coring Machine |
| Type | Core Drilling Rig |