| Product Name | DTH Drilling Machine |
|---|---|
| Name | DTH Drilling Rig |
| Application | Mining, Quarries ,construction Work Sites,foundation Pit Construction |
| Feature | High Drilling Efficiency,Hydraulic Controlling,Competitive Price |
| Drilling Diameter | 115-178mm |
| Product Name | Hydraulic Core Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Borehole Drilling Rig,water Well Drilling Machine,Multifunction Hydraulic Drilling Rig,core Drilling Rig |
| Type | Core Drilling Rig |
| Application | Coring Machine,Gelogical Prospecting |
| Usage | Water Well,Coal,water Well.core Sample |
| Product Name | Core Drilling Rig Machine,hydraulic Core Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Core Drilling Rig,Rotary Core Drill Rig |
| Type | Core Drilling Rig |
| Drilling Depth | 200m |
| Drilling Diameter | AQ BQ NQ HQ |
| Product Name | Core Drilling Rig ,core Drilling Rig Machine |
|---|---|
| Name | Tunnel Core Drilling Rig,Core Drilling Rig Equipment |
| Type | Core Drilling Rig |
| Drilling Depth | 200m |
| Drilling Diameter | AQ BQ NQ HQ |
| Product Name | Water Well Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Water Well Drilling Rig Machine,Crawler Water Well Drilling Rig |
| Engine | Diesel Engine |
| Power Type | Diesel |
| Power(w) | 263KW |
| Product Name | Hydraulic Core Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Core Drilling Machine |
| Application | Coring Machine,Gelogical Prospecting, |
| Power Type | Diesel |
| Drilling Depth | 600m |
| Product Name | Hydraulic Core Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Core Drilling Machine |
| Application | Coring Machine,Gelogical Prospecting, |
| Power Type | Diesel |
| Drilling Depth | 180m |
| Product Name | Tricone Drill Bit |
|---|---|
| Type | Drill Bit |
| Machine Type | Drilling Tool |
| Name | Tricone Roller Bit |
| Use | Well Drilling,Ore Mining,oil,Coal Mining / Pcd Impregnated Diamond Exploration PDC Bits |
| Product Name | Tricone Drill Bit |
|---|---|
| Type | Drill Bit |
| Machine Type | Drilling Tool |
| Name | Tricone Roller Bit |
| Use | Well Drilling,Ore Mining,oil,Coal Mining / Pcd Impregnated Diamond Exploration PDC Bits |
| Product Name | Tricone Drill Bit |
|---|---|
| Type | Drill Bit |
| Machine Type | Drilling Tool |
| Name | Tricone Roller Bit |
| Use | Well Drilling,Ore Mining,oil,Coal Mining / Pcd Impregnated Diamond Exploration PDC Bits |