| Product Name | Drill Rod,T38 T45 T51 R25 R32 Drill Pipe Thread Types Mining Drill Rod Price |
|---|---|
| Machine Type | Drilling Tool |
| Type | Drill Pipe,drill Rod |
| Application | Coal Mining,Quarry Drilling, Construction,Stone Drilling |
| Thread Type | R22, R25, R28, R32,R32, R38, T38, T45, T51, ST58, T60 |
| Product Name | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Rotary Drilling Machine |
| Application | Engineering Construction,Pile Foundation,Blasthole Drilling,Construction Works,Mining Project |
| Power Type | Diesel |
| Working Pressure | 32Mpa |
| Product Name | Pile Driver,Pile Driver Machine ,Solar Pile Driver |
|---|---|
| Name | Photovoltaic Pile Driver,Hydraulic Pile Driver |
| Application | Solar Photovoltaic Engineering Construction,Foundation Construction |
| Feature | High Drilling Efficiency,Hydraulic Controlling,Multifunctional |
| Power Type | Diesel |
| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Power Type | Diesel |
| Power(w) | 78KW |
| Drilling Depth | 10m |
| Drilling Diameter | 90-400mm |
| Power Type | Diesel |
|---|---|
| Power(w) | 78KW |
| Product Name | Dth Drilling Rig |
| Air Consumption | 15~17 M3/min |
| Working Pressure | 1.0-1.7Mpa |
| Power Type | Diesel |
|---|---|
| Power(w) | 78KW |
| Drilling Depth | 10M |
| Drilling Diameter | 90---400mm |
| Product Name | Dth Drilling Rig |
| Product Name | Water Wells Drilling Rigs |
|---|---|
| Power(w) | 92KW |
| Air Consumption | 18-36m³/min |
| Application | Water Well Drilling |
| Name | Water Well Drilling Rig,Portable Pneumatic Drilling Rig |
| Product Name | Pile Driver Machine,Pile Driver,Hydraulic Pile Driver |
|---|---|
| Name | Solar Pile Driver ,Screw Pile Driver,Pile Driving Equipment |
| Application | Solar Photovoltaic Engineering Construction,Foundation Construction |
| Feature | High Drilling Efficiency,Hydraulic Controlling,Portable |
| Drill Diameter | 90-400mm |
| Name | Truck Mounted Water Well Drilling Rig |
|---|---|
| Product Name | Water Well Drilling Rig,Borehole Drilling Machine /water Well Drilling Rig For Sale |
| Application | Water Well Drilling Rig Mobile Drilling Rig,drilling Well |
| Feature | High Drilling Efficiency,Hydraulic Controlling,Multifunctional |
| Power Type | Diesel |
| Name | Truck Mounted Water Well Drilling Rig |
|---|---|
| Product Name | Water Well Drilling Rig,water Well Drilling Rig For Sale |
| Application | Water Well Drilling Rig Mobile Drilling Rig,drilling Well |
| Feature | High Drilling Efficiency,Hydraulic Controlling,Multifunctional |
| Engine | Diesel Engine |