| Product Name | Water Well Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Water Well Drilling Equipment |
| Engine | Yuchai |
| Power(w) | 68KW |
| Power Type | Diesel |
| Product Name | Water Well Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Water Drilling Rig Machine |
| Application | Water Well Drilling Rig Mobile Drilling Rig,drilling Well |
| Engine | Diesel Power |
| Power Type | Diesel |
| Product Name | DTH Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Bucket Drilling Rig |
| Application | Mining Project,Coal,Ore,Water Well |
| Feature | Hydraulic Controlling,Light Weight High Drilling Efficiency |
| Power | 3kw |
| Product Name | DTH Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Bucket Drilling Rig |
| Application | Mining Project,Coal,Ore,Water Well |
| Feature | Hydraulic Controlling,Light Weight High Drilling Efficiency |
| Drill Diameter | 60-80mm |
| Product Name | Drill Rod,T38 T45 T51 R25 R32 Drill Pipe Thread Types Mining Drill Rod Price |
|---|---|
| Machine Type | Drilling Tool |
| Type | Drill Pipe,drill Rod |
| Application | Coal Mining,Quarry Drilling, Construction,Stone Drilling |
| Thread Type | R22, R25, R28, R32,R32, R38, T38, T45, T51, ST58, T60 |
| Product Name | Drill Rod,T38 T45 T51 R25 R32 Drill Pipe Thread Types Mining Drill Rod Price |
|---|---|
| Machine Type | Drilling Tool |
| Type | Drill Pipe,drill Rod |
| Application | Coal Mining,Quarry Drilling, Construction,Stone Drilling |
| Thread Type | R22, R25, R28, R32,R32, R38, T38, T45, T51, ST58, T60 |
| Machine Type | Drilling Tool |
|---|---|
| DRILL BIT | DRILL BIT |
| Product Name | DTH Hammer Drill Bit |
| Button Shape | Spherical/Ballistic/parabolic/sharp/falt Bottons |
| Bit Face | Center Drop/Flat/convex/concave/double Gauge Face Bits |
| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Power Type | Diesel,Electric,Air Motor |
| Weight | 4500kg |
| Dimension(l*w*h) | 5500*2050*2200mm |
| Power(w) | 37KW |
| Rotate Speed | 0-160r/min |
|---|---|
| Lifting Force | 50KN |
| Rotational Torque(Max) | 5500N.m |
| Working Pressure(bar) | 1.0-2.0Mpa |
| Air Consumption | 11-21m3/min |
| Product Name Drilling Machine | Jumbo Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Underground Jumbo Drilling Rig |
| Application | Tunnel Drilling ,Rock Drilling, Mining Quarry |
| Feature | High Drilling Efficiency,Hydraulic Controlling,Competitive Price |
| Drilling Depth | 2.46m |