| Product Name | DTH Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Mining Drilling Rig |
| Power Type | Diesel |
| Engine | Yuchai |
| Drilling Depth | 20m |
| Product Name | Pile Driver Machine |
|---|---|
| Feature | High Drilling Efficiency,Multifunction,Competitive Price |
| Rated Power1 | 110kw(6 Cylinder) |
| Drilling Diameter | 90-400mm |
| Drilling Depth | 30m |
| Product Name | Pile Driver Machine |
|---|---|
| Feature | High Drilling Efficiency,Multifunction,Competitive Price |
| Rated Power1 | 110kw(6 Cylinder) |
| Drilling Diameter | 90-400mm |
| Drilling Depth | 30m |
| Product Name | Pile Driver,Solar Pile Driver,Pile Driver Machine |
|---|---|
| Feature | High Drilling Efficiency,Multifunction,Competitive Price |
| Rated Power1 | 110kw(6 Cylinder) |
| Drilling Diameter | 90-400mm |
| Drilling Depth | 30m |
| Product Name | Jack Hammer |
|---|---|
| Name | Portable Pneumatic Rock Drill |
| Drilling Diameter | 34-42mm |
| Drilling Depth | 1-6m |
| Application | Mining ,blast Hole Drilling,metallurgy, Coal,railway, Transportation |
| Product Name | Pile Driver Machine,Pile Driving Rig,Solar Pile Driver |
|---|---|
| Name | Hydraulic Pile Driver,Screw Pile Driver ,Pile Drilling Rig |
| Advantages | High Efficiency, Centralized Operation Control Platform |
| Application | Solar Photovoltaic Engineering ,Foundation Construction Wor |
| Feature | Hydraulic Controlling,Fast Pile Driving Speed |
| Product Name | Water Well Drilling Rig,Water Well Drilling Rig Machine |
|---|---|
| Name | Hydraulic Water Well Drilling Rig |
| Application | Water Well Drilling Rig ,agricultural Irrigation Wells |
| Feature | High Drilling Efficiency,Hydraulic Controlling,Multifunctional |
| Type | Rotary Drilling Rig |
| Product Name | Water Well Drilling Rig, Borehole Drilling Machine /water Well Drilling Rig For Sale |
|---|---|
| Name | Water Well Drilling Rig Machine,Crawler Water Well Drilling Rig |
| Application | Water Well Drilling Rig ,agricultural Irrigation Wells |
| Type | Rotary Drilling Rig |
| Power Type | Diesel |
| Product Name | Water Well Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Water Well Drilling Rig Machine,Crawler Water Well Drilling Rig |
| Feature | Hydraulic Controlling,Light Weight High Drilling Efficiency |
| Power Type | Diesel |
| Engine | Diesel Engine |
| Product Name | Core Drilling Rig ,core Drilling Machine |
|---|---|
| Type | Core Drilling Rig |
| Power Type | Diesel |
| Power(w) | 58KW |
| Drilling Depth | 500m |