| Product Name | Screw Air Compressor,Air Compressor Machine |
|---|---|
| Type | Screw Air Compressor |
| Power Source | AC Power |
| Configuration | Stationary |
| Motor Power | 588kw |
| Product Name | Screw Air Compressor,Air Compressor Machine |
|---|---|
| Type | Screw Air Compressor |
| Power Source | AC Power |
| Configuration | Stationary |
| Motor Power | 588kw |
| Product Name | Screw Air Compressor |
|---|---|
| Name | Diesel Screw Air Compressor |
| Power Source | Diesel |
| Motor Power | 410KW |
| Working Pressure | 25bar, 34bar |
| Product Name | Jack Hammer |
|---|---|
| Name | Portable Pneumatic Rock Drill |
| Drilling Diameter | 34-42mm |
| Drilling Depth | 1-6m |
| Application | Mining ,blast Hole Drilling,metallurgy, Coal,railway, Transportation |
| Product Name | Pneumatic Rock Drill |
|---|---|
| Name | Air Pick Hammer |
| Average Air Consumption | ≤28 L/S |
| Working Pressure | 0.50-0.63 Mpa |
| Impact Frequency | ≥16 Hz |
| Product Name | Screw Air Compressor |
|---|---|
| Lubrication Style | Lubricated |
| Configuration | Stationary |
| Type | Screw Air Compressor |
| Motor Power | 410kw |
| Product Name | Screw Air Compressor |
|---|---|
| Lubrication Style | Lubricated |
| Configuration | Stationary |
| Type | Screw Air Compressor |
| Motor Power | 410kw |
| Product Name | Screw Air Compressor |
|---|---|
| Lubrication Style | Lubricated |
| Configuration | Stationary |
| Type | Screw Air Compressor |
| Motor Power | 410kw |
| Product Name | Air Compressor Machine |
|---|---|
| Type | Screw |
| Engine Brand | Yanmar / Yuchai |
| Power | 35.9KW/36.8KW |
| Pressure | 8bar |
| Product Name | Screw Air Compressor,Air Compressor Machine |
|---|---|
| Name | Screw Air Compressor Machine |
| Feature | High Drilling Efficiency,Competitive Price |
| Application | Mining Quarry, Water Well,constructure,etc |
| Motor Power | 162KW |