| Product Name | Pile Driver Machine,Solar Pile Driver , Pile Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Pile Driving Equipment ,Hydraulic Pile Driver |
| Advantages | Pile Drilling At Different Angles,centralized Operation Control Platform. |
| Application | Solar Photovoltaic Engineering Construction,Foundation Construction |
| Model | SRP536 |
| Product Name | Pile Driver Machine |
|---|---|
| Feature | High Drilling Efficiency,Multifunction,Competitive Price |
| Rated Power1 | 110kw(6 Cylinder) |
| Drilling Diameter | 90-400mm |
| Drilling Depth | 30m |
| Product Name | Solar Pile Driver |
|---|---|
| Name | Pile Driver Machine,vibratory Hammer Pile Driver |
| Model | SRP536 |
| Rotation Angle | 360Degree |
| Power Type | Diesel |
| Product Name | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Rotary Drilling Machine |
| Type | Rotary Drilling Rig |
| Power Type | Diesel |
| Drilling Depth | 13m |
| Product Name | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Rotary Drilling Machine |
| Application | Engineering Construction,Pile Foundation,Blasthole Drilling,Construction Works,Mining Project |
| Power Type | Diesel |
| Working Pressure | 32Mpa |
| Product Name | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Rotary Drilling Machine |
| Application | Engineering Construction,Pile Foundation,Blasthole Drilling,Construction Works,Mining Project |
| Power Type | Diesel |
| Rotary Table Slewing Angle | 360° |
| Product Name | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Rotary Drilling Machine |
| Type | Rotary Drilling Rig |
| Power Type | Diesel |
| Drilling Depth | 13m |
| Product Name | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Rotary Drilling Machine |
| Application | Engineering Construction,Pile Foundation,Blasthole Drilling,Construction Works,Mining Project |
| Power Type | Diesel |
| Engine Power | 110kw |
| Product Name | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Rotary Drilling Machine |
| Application | Engineering Construction,Pile Foundation,Blasthole Drilling,Construction Works,Mining Project |
| Power Type | Diesel |
| Engine Power | 110kw |
| Product Name | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Rotary Drilling Machine |
| Application | Engineering Construction,Pile Foundation,Blasthole Drilling,Construction Works,Mining Project |
| Power Type | Diesel |
| Engine Power | 110kw |