| Product Name | Crawler Drilling Rig |
|---|---|
| Name | DTH Drilling Machine,Integrated DTH Drilling Rig |
| Type | Rotary Drilling Rig |
| Power Type | Diesel |
| Power | 206KW |
| Product Name | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Rotary Drilling Machine |
| Type | Rotary Drilling Rig |
| Power Type | Diesel |
| Drilling Depth | 13m |
| Product Name | DTH Drilling Rig,DTH Drilling Machine |
|---|---|
| Name | Crawler Drilling Rig,Borehole Drilling Rig |
| Type | Rotary Drilling Rig |
| Power Type | Diesel |
| Power | 206KW |
| Name | Small Water Well Drilling Rig |
|---|---|
| Product Name | Water Well Drilling Rig |
| Application | Water Well Drilling Rig Mobile Drilling Rig,drilling Well |
| Feature | Hydraulic Controlling,Light Weight High Drilling Efficiency |
| Power Type | Diesel |
| Product Name | Water Well Drilling Rig, Crawler Water Well Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Water Well Drilling Equipment ,Water Well Drilling Machine |
| Feature | High Drilling Efficiency,Hydraulic Controlling,Portable |
| Application | Water Well Drilling Rig,agricultural Irrigation Wells |
| Type | Rotary Drilling Rig |
| Product Name | Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Jumbo Drilling Rig |
| Type | Rotary Drilling Rig |
| Application | Tunnel,Blasting Hole Drilling,Mining Project,Construction Works |
| Drilling Depth | 100m |
| Product Name | DTH Drilling Rig, |
|---|---|
| Name | Crawler Drilling Rig,DTH Drilling Machine |
| Type | Rotary Drilling Rig |
| Power Type | Diesel |
| Power | 206KW |
| Mobility | Cylinder+Chain |
|---|---|
| Rotary Torque(Max. | 5000N.M |
| Lifting Force | 35KN |
| Rotary Torque(Max.) | 500N.m |
| Power | 73.5KW |
| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Power Type | Diesel |
| Power | 194KW |
| Rotary Torque | 3300N.m |
| Air Consumption | 16m3/min |
| Product Name | DTH Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Bucket Drilling Rig |
| Application | Mining Project,Coal,Ore,Water Well |
| Feature | Hydraulic Controlling,Light Weight High Drilling Efficiency |
| Drill Diameter | 60-80mm |