| Working Pressure(bar) | 1.0-2.0Mpa |
|---|---|
| Air Consumption | 11-21m3/min |
| Drilling Depth | 50m |
| Drilling Diameter | 90-152mm |
| Rotate Speed | 0-160r/min |
| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Power Type | Diesel |
| Drilling Diameter | 115-150mm |
| Drilling Depth | 30m |
| Product Name | Integrated Drilling Equipment |
| Product Name | DTH Drilling Rig,Integrated Drilling Equipment |
|---|---|
| Name | Crawler Drilling Rig,DTH Drilling Machine |
| Type | Rotary Drilling Rig |
| Power Type | Diesel |
| Power | 206KW |
| Product Name | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Rotary Drilling Machine |
| Application | Engineering Construction,Pile Foundation,Blasthole Drilling,Construction Works,Mining Project |
| Power Type | Diesel |
| Engine Power | 110kw |
| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Engine | Yuchai |
| Power Type | Diesel,Electric,Air Motor |
| After-sales Service Provided | Online Support |
| Weight | 4500kg |
| Name | Truck Mounted Water Well Drilling Rig |
|---|---|
| Product Name | Water Well Drilling Rig,300m Borehole Drilling Machine /water Well Drilling Rig For Sale |
| Feature | High Drilling Efficiency,Hydraulic Controlling,Multifunctional |
| Application | Water Well Drilling Rig Mobile Drilling Rig,drilling Well |
| Power Type | Diesel |
| Name | Truck Mounted Water Well Drilling Rig |
|---|---|
| Product Name | Water Well Drilling Rig,300m Borehole Drilling Machine /water Well Drilling Rig For Sale |
| Application | Water Well Drilling Rig Mobile Drilling Rig,drilling Well |
| Feature | High Drilling Efficiency,Hydraulic Controlling,Multifunctional |
| Engine | Diesel Engine |
| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Drilling Diameter | 90-200mm |
| Drilling Depth | 50m |
| Power Type | Diesel,Electric,Air Motor |
| Power(w) | 73.KW |
| Product Name | Water Well Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Water Well Drilling Rig Machine |
| Power Type | Diesel |
| Power(w) | 70KW |
| Engine | Yuchai |
| Product Name | Water Well Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Water Well Drilling Equipment |
| Application | Water Well Drilling Rig Mobile Drilling Rig,drilling Well |
| Feature | High Drilling Efficiency,Hydraulic Controlling,Competitive Price |
| Power Type | Diesel |