| Product Name | Core Drilling Rig ,core Drilling Rig Machine |
|---|---|
| Name | Hydraulic Core Drilling Rig ,core Drilling Rig Machine ,core Drilling Machine |
| Type | Core Drilling Rig |
| Drilling Depth | 400m |
| Drilling Diameter | AQ BQ NQ HQ |
| Product Name | Drilling Rig |
|---|---|
| Name | DTH Drilling Rig /Horizontal Directional Drilling Machine |
| Motor Rate | 15kw |
| Air Consumption | 9-12m/min |
| Hole Diameter | 90-160mm |
| Product Name | Drill Rod |
|---|---|
| Machine Type | Drilling Tool |
| Use | Ore Mining,Well Drilling,Coal Mining,quarry,Rock Drilling/Water Well Mining |
| Type | Drill Pipe,drill Rod |
| Application | Marble Quarry,diamond Drilling,connected With Rock Drill And Rock Bit,Backhoe |
| Product Name | Drill Rod |
|---|---|
| Machine Type | Drilling Tool |
| Use | Ore Mining,Well Drilling,Coal Mining,quarry,Rock Drilling/Water Well Mining |
| Type | Drill Pipe,drill Rod |
| Diameter | 89mm |
| Product Name | Drill Rod |
|---|---|
| Machine Type | Drilling Tool |
| Use | Ore Mining,Well Drilling,Coal Mining,quarry,Rock Drilling/Water Well Mining |
| Type | Drill Pipe,drill Rod |
| Diameter | 102mm |
| Product Name | Drill Rod |
|---|---|
| Machine Type | Drilling Tool |
| Thread Type | Remet / Metzke |
| Use | Ore Mining,Well Drilling,Coal Mining,quarry,Rock Drilling/Water Well Mining |
| Type | Drill Pipe,drill Rod |
| Product Name | Drill Rod |
|---|---|
| Machine Type | Drilling Tool |
| Use | Ore Mining,Well Drilling,Coal Mining,quarry,Rock Drilling/Water Well Mining |
| Type | Drill Pipe,drill Rod |
| Application | Marble Quarry,diamond Drilling,connected With Rock Drill And Rock Bit,Backhoe |
| Product Name | Drill Rod |
|---|---|
| Machine Type | Drilling Tool |
| Use | Ore Mining,Well Drilling,Coal Mining,quarry,Rock Drilling/Water Well Mining |
| Type | Drill Pipe,drill Rod |
| Application | Marble Quarry,diamond Drilling,connected With Rock Drill And Rock Bit,Backhoe |
| Product Name | Drill Rod |
|---|---|
| Machine Type | Drilling Tool |
| Use | Ore Mining,Well Drilling,Coal Mining,quarry,Rock Drilling/Water Well Mining |
| Type | Drill Pipe,drill Rod |
| Application | Marble Quarry,diamond Drilling,connected With Rock Drill And Rock Bit,Backhoe |
| Product Name | Tricone Drill Bit |
|---|---|
| Type | Drill Bit |
| Machine Type | Drilling Tool |
| Name | Tricone Roller Bit |
| Use | Well Drilling,Ore Mining,oil,Coal Mining / Pcd Impregnated Diamond Exploration PDC Bits |