| Product Name | Hydraulic Core Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Core Drilling Machine |
| Application | Coring Machine,Gelogical Prospecting, |
| Power Type | Diesel |
| Drilling Depth | 600m |
| Product Name | Core Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Core Drilling Machine |
| Application | Gelogical Prospecting |
| Feature | High Drilling Efficiency,Hydraulic Controlling,Competitive Price |
| Power Type | Diesel |
| Product Name | DTH Drilling Rig |
|---|---|
| Type | Rotary Drilling Rig |
| Power Type | Diesel |
| Power | 168kw(2200r/min) |
| Drilling Depth | Max.150m |
| Product Name | Drilling Rig |
|---|---|
| Name | DTH Drilling Rig /Horizontal Directional Drilling Machine |
| Motor Rate | 15kw |
| Air Consumption | 9-12m/min |
| Hole Diameter | 90-160mm |
| Product Name | Drilling Rig |
|---|---|
| Name | DTH Drilling Rig /Horizontal Directional Drilling Machine |
| Motor Rate | 15kw |
| Air Consumption | 9-12m/min |
| Hole Diameter | 90-160mm |
| Product Name | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Rotary Drilling Machine |
| Application | Engineering Construction,Pile Foundation,Blasthole Drilling,Construction Works,Mining Project |
| Power Type | Diesel |
| Engine Power | 110kw |
| Product Name | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Rotary Drilling Machine |
| Application | Engineering Construction,Pile Foundation,Blasthole Drilling,Construction Works,Mining Project |
| Power Type | Diesel |
| Rotary Table Slewing Angle | 360° |
| Product Name | Dth Drilling Rig,Crawler Drilling Rig |
|---|---|
| Drilling Diameter | 90-300mm |
| Drilling Depth | 50m |
| Engine | Yuchai/Weichai/ |
| Power Type | Diesel |
| Mobility | Cylinder+Chain |
|---|---|
| Rotary Torque(Max. | 5000N.M |
| Lifting Force | 35KN |
| Rotary Torque(Max.) | 500N.m |
| Power | 73.5KW |
| Mobility | Cylinder+Chain |
|---|---|
| Rotary Torque(Max. | 5000N.M |
| Lifting Force | 35KN |
| Rotary Torque(Max.) | 500N.m |
| Power | 73.5KW |