| Product Name | Piston Air Compressor |
|---|---|
| Name | Electric Air Compressor |
| Voltage | 220V/380V |
| Air Capacity | 2.65m3/min |
| Motor Power | 15kw/20hp |
| Product Name | Piston Air Compressor |
|---|---|
| Name | Electric Air Compressor |
| Voltage | 220V/380V |
| Air Capacity | 2.65m3/min |
| Motor Power | 15kw/20hp |
| Product Name | Pneumatic Rock Drill |
|---|---|
| Application | Mining ,concrete Breaking, Coal, |
| Length | 580mm |
| Working Pressure | 0.40-0.63 Mpa |
| Keyword | Air Breaker Hammer |
| Product Name | Pneumatic Rock Drill |
|---|---|
| Application | Mining, Road Construction,concrete Breaking |
| Average Air Consumption | ≤27 L/S |
| Length | 575mm |
| Working Pressure | 0.50-0.63 Mpa |
| Product Name | Screw Air Compressor,Air Compressor Machine |
|---|---|
| Name | Diesel Screw Air Compressor |
| Power | 410KW |
| Power Source | Diesel |
| Air Consumption | 31-29m²/min 36.5-32m²/min |
| Product Name | Pneumatic Rock Drill |
|---|---|
| Name | Air Pick Hammer |
| Average Air Consumption | ≤28 L/S |
| Working Pressure | 0.50-0.63 Mpa |
| Impact Frequency | ≥16 Hz |
| Product Name | Screw Air Compressor,Air Compressor Machine |
|---|---|
| Name | Mining Screw Air Compressor,High Pressure Air Compressor Machine |
| Motor Power | 221KW |
| Power Source | Diesel |
| Working Pressure | 22 Bar |
| Product Name | Pneumatic Rock Drill |
|---|---|
| Application | Mining, Road Construction,concrete Breaking |
| Average Air Consumption | ≤27 L/S |
| Length | 575mm |
| Working Pressure | 0.50-0.63 Mpa |
| Product Name | Pile Driver Machine,Pile Driver,Pile Driving Equipment |
|---|---|
| Name | Hydraulic Pile Driver ,Screw Pile Driver |
| Application | Engineering Foundation Construction |
| Feature | High Drilling Efficiency,Hydraulic Controlling,Portable |
| Power | 73.5KW |
| Product Name | Screw Air Compressor |
|---|---|
| Name | Water Well Air Compressor Machine |
| Cooling Method | Both Air/Water Cooling Available |
| Application | Water Well |
| Engine Brand | Yuchai |