| Product Name | Core Drilling Rig ,core Drilling Machine |
|---|---|
| Name | Borehole Drilling Rig,water Well Drilling Machine,core Drilling Rig |
| Type | Core Drilling Rig |
| Keyword | Reverse Circulation Drilling Rig |
| Power Type | Diesel |
| Product Name | Pile Driver,Pile Driver Machine,Mini Pile Driver |
|---|---|
| Name | Hydraulic Pile Driver,Pile Driving Equipment,Vibration Hammer Pile Driver |
| Application | Guardrail Post Installation Highway,Engineering Foundation Construction |
| Advantages | Fast Pile Driving Speed,High Drilling Efficiency |
| Feature | High Performance,Hydraulic Controlling,Competitive Price |
| Product Name | Pile Driver Machine |
|---|---|
| Feature | High Drilling Efficiency,Multifunction,Competitive Price |
| Rated Power1 | 110kw(6 Cylinder) |
| Drilling Diameter | 90-400mm |
| Drilling Depth | 30m |
| Product Name | Pile Driver Machine |
|---|---|
| Feature | High Drilling Efficiency,Multifunction,Competitive Price |
| Rated Power1 | 110kw(6 Cylinder) |
| Drilling Diameter | 90-400mm |
| Drilling Depth | 30m |
| Product Name | Pile Driver Machine |
|---|---|
| Feature | High Drilling Efficiency,Multifunction,Competitive Price |
| Rated Power1 | 110kw(6 Cylinder) |
| Drilling Diameter | 90-400mm |
| Drilling Depth | 30m |
| Product Name | Pile Driver Machine |
|---|---|
| Feature | High Drilling Efficiency,Multifunction,Competitive Price |
| Rated Power1 | 110kw(6 Cylinder) |
| Drilling Diameter | 90-400mm |
| Drilling Depth | 30m |
| Product Name | Pile Driver Machine,Pile Driver,Screw Pile Driver |
|---|---|
| Name | Hydraulic Pile Driver,Pile Driving Equipment |
| Application | Engineering Foundation Construction |
| Feature | High Drilling Efficiency,Hydraulic Controlling,High Performance |
| Power | 73.5KW |
| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Power Type | Diesel |
| Power(w) | 78KW |
| Drilling Depth | 10m |
| Drilling Diameter | 90-400mm |
| Product Name | Pile Driver Machine |
|---|---|
| Name | Solar Pile Driver |
| Model | SRP536 |
| Rotation Angle | 360 Degree |
| Power Type | Diesel |
| Product Name | Pile Driver Machine |
|---|---|
| Name | Screw Pile Driver,Photovoltaic Pile Driver |
| Rotation Angle | 360Degree |
| Power Type | Diesel |
| Diesel Engine Power | 70KW |