| Product Name | Diamond Core Drilling Rig |
|---|---|
| Type | Core Drilling Rig |
| Power Type | Diesel |
| Power(w) | 42kw |
| Engine | Yunnei Yn27 |
| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Engine | Yuchai |
| Power Type | Diesel,Electric,Air Motor |
| Usage | Ore |
| Power(w) | 70KW |
| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Power(W) | 73.5KW |
| Hole Depth Max | 50m |
| Drill Hole Range | 90-200 Mm |
| Drill Pipe Length | 3m |
| Product Name | Core Drilling Machine,diamond Core Drilling Rig,hydraulic Core Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Borehole Drilling Rig,water Well Drilling Machine,Multifunction Hydraulic Drilling Rig,core Drilling Rig |
| Application | Gelogical Prospecting,coring Machine |
| Type | Core Drilling Rig |
| Feature | High Drilling Efficiency,portable,geological Coring Machine |
| Applicable Industries | Construction Works , Energy & Mining |
|---|---|
| Type | Rotary Drilling Rig |
| Power Type | Diesel |
| Power | 206KW |
| Engine | Yuchai |
| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Product Name | DTH Drilling Rig |
| Drilling Diameter | 115-152mm |
| Drilling Depth | Max.30m |
| Engine | Yuchai |
| Product Name | Hydraulic Core Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Borehole Drilling Rig,water Well Drilling Machine,core Drilling Rig |
| Application | Coring Machine,Gelogical Prospecting |
| Usage | Coal,water Well.core Sample |
| Feature | High Drilling Efficiency,Hydraulic Controlling,Multifunctional |
| Product Name | Core Drilling Machine,diamond Core Drilling Rig,hydraulic Core Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Borehole Drilling Rig,core Drilling Rig |
| Type | Core Drilling Rig |
| Drilling Depth | 200m |
| Drilling Diameter | AQ BQ NQ HQ |
| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Engine | Yuchai |
| Rotate Speed | 0-140r/min |
| Lifting Force | 25KN |
| Working Pressure | 0.7-1.8Mpa |
| Product Name | DTH Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Top Hammer Drill Rig |
| Machine Type | Drilling Equipment |
| Application | Rock Drilling,ore Mining,mine,Drilling Holes |
| Advantage | High Performance,fast Footage Speed And Good Wearing Resistance |