| Product Name | Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Rock Drilling Rig |
| Application | Mining Project,Coal,Ore,Water Well |
| Feature | Hydraulic Controlling,Light Weight High Drilling Efficiency |
| Drilling Diameter | 50-80mm |
| Product Name | Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Rock Drilling Rig |
| Application | Mining Project,Coal,Ore,Water Well |
| Feature | Hydraulic Controlling,Light Weight High Drilling Efficiency |
| Drilling Diameter | 50-80mm |
| Machine Type | Drilling Tool |
|---|---|
| DRILL BIT | DRILL BIT |
| Product Name | DTH Hammer Drill Bit |
| Button Shape | Spherical/Ballistic/parabolic/sharp/falt Bottons |
| Bit Face | Center Drop/Flat/convex/concave/double Gauge Face Bits |
| Machine Type | Drilling Tool |
|---|---|
| DRILL BIT | DRILL BIT |
| Product Name | DTH Hammer Drill Bit |
| Button Shape | Spherical/Ballistic/parabolic/sharp/falt Bottons |
| Bit Face | Center Drop/Flat/convex/concave/double Gauge Face Bits |
| Product Name | Crawler Drilling Rig,DTH Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Hydraulic Drilling Rig ,DTH Drilling Machine |
| Type | Rotary Drilling Rig |
| Power Type | Diesel |
| Power | 206KW |
| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Power Type | Diesel,Electric,Air Motor |
| Weight | 6500kg |
| Dimension(l*w*h) | 6000*2380*2600mm |
| Power(w) | 73.5KW |
| Machine Type | Drilling Tool |
|---|---|
| DRILL BIT | DRILL BIT |
| Product Name | DTH Hammer Drill Bit |
| Button Shape | Spherical/Ballistic/parabolic/sharp/falt Bottons |
| Bit Face | Center Drop/Flat/convex/concave/double Gauge Face Bits |
| Product Name | Dth Drilling Rig,Crawler Drilling Rig |
|---|---|
| Drilling Diameter | 203-500mm |
| Drilling Depth | 50m |
| Engine | Yuchai |
| Power Type | Diesel |
| Product Name | Crawler Drilling Rig |
|---|---|
| Name | DTH Drilling Machine,Integrated DTH Drilling Rig |
| Type | Rotary Drilling Rig |
| Power Type | Diesel |
| Power | 206KW |
| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Power Type | Diesel |
| Power(w) | 78KW |
| Drilling Depth | 10m |
| Drilling Diameter | 90-400mm |