| Product Name | Integrated Drilling Equipment |
|---|---|
| Name | DTH Drilling Rig |
| Power Type | Diesel |
| Engine | 298KW |
| Drilling Diameter | 140-190mm |
| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Power Type | Diesel,Electric,Air Motor |
| Weight | 4500kg |
| Dimension(l*w*h) | 5500*2050*2200mm |
| Power(w) | 37KW |
| Product Name | Dth Drilling Rig,Crawler Drilling Rig |
|---|---|
| Drilling Diameter | 90-300mm |
| Drilling Depth | 50m |
| Engine | Yuchai/Weichai/ |
| Power Type | Diesel |
| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Drill Pipe Dia | 76mm |
| Drill Pipe Length | 3m |
| Engine | Yuchai |
| Power Type | Diesel,Electric,Air Motor |
| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Drill Pipe Dia | 76mm |
| Drill Pipe Length | 3m |
| Engine | Yuchai |
| Power Type | Diesel,Electric,Air Motor |
| Product Name | DTH Drilling Rig |
|---|---|
| Type | Rotary Drilling Rig |
| Power Type | Diesel |
| Power | 194kw |
| Drilling Depth | Max.30m |
| Product Name | Crawler Drilling Rig ,Drilling Machine |
|---|---|
| Name | DTH Drilling Rig,Integrated Drilling Equipment |
| Power | 264kw |
| Power Type | Diesel |
| Drilling Depth | 28m |
| Product Name | Top Hammer DTH Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Mining Drilling Rig,Hydraulic Drilling Rig |
| Power Type | Diesel |
| Power(w) | 60kw At 2200rpm |
| Drilling Diameter | 40-100mm |
| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Usage | Ore |
| Engine | Yuchai |
| Power | 78KW |
| Lifting Force | 25KN |
| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Engine | Yuchai |
| Rock Hardness | F=6-20 |
| Power Type | Diesel,Electric,Air Motor |
| Usage | Ore |