| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Drill Pipe Dia | 76mm |
| Drill Pipe Length | 3m |
| Engine | Yuchai |
| Power Type | Diesel,Electric,Air Motor |
| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Drill Pipe Dia | 76mm |
| Drill Pipe Length | 3m |
| Engine | Yuchai |
| Power Type | Diesel,Electric,Air Motor |
| Drill Pipe Dia | 76mm |
|---|---|
| Drill Pipe Length | 3m |
| Engine | Yuchai |
| Power Type | Diesel,Electric,Air Motor |
| Usage | Ore |
| Rotate Speed | 0-160r/min |
|---|---|
| Lifting Force | 50KN |
| Rotational Torque(Max) | 5500N.m |
| Working Pressure(bar) | 1.0-2.0Mpa |
| Air Consumption | 11-21m3/min |
| Product Name | DTH Drilling Machine |
|---|---|
| Application | Rilling Rock Drilling Mining Quarry,blasting Hole Drilling |
| Machine Type | Drilling Equipment |
| Advantage | High Performance,High Drilling Efficiency,Hydraulic Controlling |
| Drilling Depth | Max.30m |
| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Power Type | Diesel |
| Power | 194KW |
| Rotary Torque | 3300N.m |
| Air Consumption | 16m3/min |
| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Power Type | Diesel |
| Power | 194kW |
| Product Name | DTH Drilling Rig |
| Name | Blast Hole Drilling Machine |
| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Power Type | Diesel |
| Power | 206KW |
| Drilling Depth | Max.30m |
| Drilling Diameter | 115-152mm |
| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Power Type | Diesel |
| Power | 206KW |
| Product Name | DTH Drilling Rig |
| Name | Hydraulic Drilling Rig |
| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Power Type | Diesel |
| Feature | High Drilling Efficiency,Hydraulic Controlling,Competitive Price |
| Air Consumption | 16m3/min |
| Drilling Diameter | 115-150mm |