| Product Name | Hydraulic Core Drilling Rig |
|---|---|
| Type | Core Drilling Rig |
| Name | Core Drilling Rig |
| Feature | High Drilling Efficiency,Wireless Remote Control |
| Power Type | Diesel |
| Product Name | Hydraulic Core Drilling Rig |
|---|---|
| Type | Core Drilling Rig |
| Power Type | Diesel |
| Power(w) | 58KW |
| Drilling Depth | 500m |
| Product Name | Hydraulic Core Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Core Drilling Machine |
| Application | Coring Machine,Gelogical Prospecting, |
| Power Type | Diesel |
| Drilling Depth | 300-500m |
| Product Name | Core Drilling Machine,diamond Core Drilling Rig,hydraulic Core Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Borehole Drilling Rig,core Drilling Rig |
| Type | Core Drilling Rig |
| Drilling Depth | 200m |
| Drilling Diameter | AQ BQ NQ HQ |
| Product Name | Core Drilling Rig ,Hydraulic Core Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Portable Core Drilling Rig,Core Drilling Machine |
| Type | Core Drilling Rig |
| Drilling Depth | 400m |
| Drilling Diameter | Φ59(BQ),Φ75(NQ),Φ95(HQ) |
| Product Name | DTH Drilling Machine |
|---|---|
| Name | DTH Drilling Rig |
| Application | Mining, Quarries ,construction Work Sites,foundation Pit Construction |
| Feature | High Drilling Efficiency,Hydraulic Controlling,Competitive Price |
| Drilling Diameter | 115-178mm |
| Product Name | Water Wells Drilling Rigs |
|---|---|
| Power(w) | 92KW |
| Air Consumption | 18-36m³/min |
| Application | Water Well Drilling |
| Name | Water Well Drilling Rig,Portable Pneumatic Drilling Rig |
| Product Name | DTH Drilling Rig |
|---|---|
| Name | DTH Drilling Machine |
| Application | Mining, Quarries ,construction Work Sites,foundation Pit Construction |
| Feature | High Drilling Efficiency,Hydraulic Controlling,Multifunctional |
| Drilling Diameter | 115-178mm |
| Product Name | Core Drilling Rig ,core Drilling Machine |
|---|---|
| Name | Sonic Drilling Rig |
| Type | Core Drilling Rig |
| Power Type | Diesel |
| Power(w) | 160KW |
| Product Name | DTH Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Mining Drilling Rig |
| Power Type | Diesel |
| Engine | Yuchai |
| Drilling Depth | 20m |