| Application | Mining Project,Coal,Ore,Water Well |
|---|---|
| Product Name | DTH Drilling Rig |
| Name | Bucket Drilling Rig |
| Feature | Hydraulic Controlling,Light Weight High Drilling Efficiency |
| Drilling Diameter | 80-100mm |
| Product Name | Hydraulic Core Drilling Rig |
|---|---|
| Type | Core Drilling Rig |
| Name | Borehole Drilling Rig,water Well Drilling Machine,Multifunction Hydraulic Drilling Rig,core Drilling Rig |
| Application | Coring Machine,Gelogical Prospecting |
| Feature | High Drilling Efficiency,portable |
| Product Name | Hydraulic Core Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Sonic Drilling Rig,borehole Drilling Rig,core Drilling Rig |
| Type | Core Drilling Rig |
| Power Type | Diesel |
| Power(w) | 160KW |
| Product Name | DTH Drilling Rig |
|---|---|
| Application | Drilling Rock Drilling Mining Quarry,blasting Hole Drilling |
| Machine Type | Drilling Equipment |
| Advantage | Automatic With Rod Changing System |
| Feature | High Drilling Efficiency,Hydraulic Controlling,High Performance |
| Product Name | Core Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Borehole Drilling Rig,core Drilling Rig |
| Power(w) | 74KW |
| Drilling Depth | 300m |
| Drilling Diameter | 325mm |
| Product Name | Reverse Circulation Drilling Rig |
|---|---|
| Type | Core Drilling Rig |
| Power(w) | 74KW |
| Drilling Depth | 300m |
| Drilling Diameter | 325mm |
| Product Name | Integrated Drilling Equipment |
|---|---|
| Name | Mining Drilling Rig,Hydraulic Drilling Rig,Borehole Drilling Rig |
| Power | 264kw |
| Power Type | Diesel |
| Feeding Force | 12 KN |
| Product Name | Integrated Drilling Equipment |
|---|---|
| Name | Mining Drilling Rig,Hydraulic Drilling Rig,Borehole Drilling Rig |
| Power | 264kw |
| Power Type | Diesel |
| Feeding Force | 12 KN |
| Product Name | Integrated Drilling Equipment |
|---|---|
| Name | Mining Drilling Rig,Hydraulic Drilling Rig,Borehole Drilling Rig |
| Power | 264kw |
| Power Type | Diesel |
| Feeding Force | 12 KN |
| Product Name | Integrated Drilling Equipment |
|---|---|
| Name | Mining Drilling Rig,Hydraulic Drilling Rig,Borehole Drilling Rig |
| Power | 264kw |
| Power Type | Diesel |
| Feeding Force | 12 KN |