| Product Name | Hydraulic Core Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Core Drilling Machine |
| Application | Coring Machine,Gelogical Prospecting, |
| Power Type | Diesel |
| Drilling Depth | 600m |
| Product Name | Core Drilling Rig ,core Drilling Machine |
|---|---|
| Name | Borehole Drilling Rig,water Well Drilling Machine,core Drilling Rig |
| Type | Core Drilling Rig |
| Keyword | Reverse Circulation Drilling Rig |
| Power Type | Diesel |
| Product Name | Core Drilling Rig ,core Drilling Rig Machine |
|---|---|
| Name | Hydraulic Core Drilling Rig ,core Drilling Rig Machine ,core Drilling Machine |
| Type | Core Drilling Rig |
| Drilling Depth | 400m |
| Drilling Diameter | AQ BQ NQ HQ |
| Product Name | Core Drilling Rig ,Core Drilling Machine,core Drilling Equipment |
|---|---|
| Name | Tunnel Drilling Rig ,Hydraulic Core Drilling Rig |
| Type | Core Drilling Rig |
| Drilling Depth | 400m |
| Drilling Diameter | Φ59(BQ),Φ75(NQ),Φ95(HQ) |
| Product Name | Jack Hammer |
|---|---|
| Name | Pneumatic Rock Drill |
| Keyword | Pneumatic Rock Drill Machine |
| Drilling Diameter | 34-56mm |
| Drilling Depth | 1-6m |
| Product Name | Jack Hammer |
|---|---|
| Name | Pneumatic Rock Drill |
| Keyword | Pneumatic Rock Drill Machine |
| Drilling Diameter | 34-56mm |
| Drilling Depth | 1-6m |
| Product Name | Jack Hammer |
|---|---|
| Name | Pneumatic Rock Drill |
| Keyword | Pneumatic Rock Drill Machine |
| Drilling Diameter | 34-56mm |
| Drilling Depth | 1-6m |
| Product Name | Water Well Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Water Well Drilling Rig Machine,Crawler Water Well Drilling Rig |
| Engine | Yuchai |
| Power Type | Diesel |
| Power(w) | 60KW |
| Product Name | Top Hammer Drilling Rig,Crawler Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Mining Drilling Rig,Hydraulic Drilling Rig |
| Power Type | Diesel |
| Power(w) | 60kw At 2200rpm |
| Drilling Diameter | 40-100mm |
| Product Name | Hydraulic Core Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Sonic Drilling Rig,borehole Drilling Rig,core Drilling Rig |
| Type | Core Drilling Rig |
| Power Type | Diesel |
| Dimension(L*W*H) | 8100*2300*3270mm |