| Mobility | Cylinder+Chain |
|---|---|
| Rotary Torque(Max. | 5000N.M |
| Lifting Force | 35KN |
| Rotary Torque(Max.) | 500N.m |
| Power | 73.5KW |
| Mobility | Cylinder+Chain |
|---|---|
| Rotary Torque(Max. | 5000N.M |
| Lifting Force | 35KN |
| Rotary Torque(Max.) | 500N.m |
| Power | 73.5KW |
| Product Name | Dth Drilling Rig,Crawler Drilling Rig |
|---|---|
| Drilling Diameter | 90-300mm |
| Drilling Depth | 50m |
| Engine | Yuchai/Weichai/ |
| Power Type | Diesel |
| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Power Type | Diesel,Electric,Air Motor |
| Weight | 6500kg |
| Dimension(l*w*h) | 6000*2380*2600mm |
| Power(w) | 73.5KW |
| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Power Type | Diesel,Electric,Air Motor |
| Weight | 6500kg |
| Dimension(l*w*h) | 6000*2380*2600mm |
| Power(w) | 73.5KW |
| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Power Type | Diesel,Electric,Air Motor |
| Weight | 6500kg |
| Dimension(l*w*h) | 6000*2380*2600mm |
| Power(w) | 73.5KW |
| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Drill Pipe Dia | 76mm |
| Drill Pipe Length | 3m |
| Engine | Yuchai |
| Power Type | Diesel,Electric,Air Motor |
| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Drill Pipe Dia | 76mm |
| Drill Pipe Length | 3m |
| Engine | Yuchai |
| Power Type | Diesel,Electric,Air Motor |
| Machine Type | Drilling Tool |
|---|---|
| DRILL BIT | DRILL BIT |
| Product Name | DTH Hammer Drill Bit |
| Button Shape | Spherical/Ballistic/parabolic/sharp/falt Bottons |
| Bit Face | Center Drop/Flat/convex/concave/double Gauge Face Bits |
| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Usage | Ore |
| Power(w) | 74KW |
| Drilling Depth | 50m |
| Drilling Diameter | 90-152mm |