| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Drill Pipe Dia | 64mm |
| Drill Pipe Length | 3m |
| Engine | Yuchai |
| Power Type | Diesel,Electric,Air Motor |
| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Drill Pipe Dia | 76mm |
| Drill Pipe Length | 3m |
| Engine | Yuchai |
| Power Type | Diesel,Electric,Air Motor |
| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Engine | Yuchai |
| Rotate Speed | 0-140r/min |
| Lifting Force | 25KN |
| Working Pressure | 0.7-1.8Mpa |
| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Usage | Ore |
| Working Pressure(bar) | 1.0-2.0Mpa |
| Air Consumption | 11-21m3/min |
| Power Type | Diesel,Air Motor |
| Rotate Speed | 0-160r/min |
|---|---|
| Lifting Force | 50KN |
| Rotational Torque(Max) | 5500N.m |
| Working Pressure(bar) | 1.0-2.0Mpa |
| Air Consumption | 11-21m3/min |
| Product Name | DTH Drilling Machine |
|---|---|
| Application | Rilling Rock Drilling Mining Quarry,blasting Hole Drilling |
| Machine Type | Drilling Equipment |
| Advantage | High Performance,High Drilling Efficiency,Hydraulic Controlling |
| Drilling Depth | Max.30m |
| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Power Type | Diesel |
| Power | 206KW |
| Product Name | DTH Drilling Rig |
| Name | Hydraulic Drilling Rig |
| Product Name | DTH Drilling Rig |
|---|---|
| Type | Rotary Drilling Rig |
| Power Type | Diesel |
| Power | 194kw |
| Drilling Depth | Max.30m |
| Product Name | DTH Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Top Hammer Drill Rig |
| Machine Type | Drilling Equipment |
| Application | Rock Drilling,ore Mining,Drilling Holes |
| Advantage | High Performance,fast Footage Speed And Good Wearing Resistance |
| Product Name | DTH Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Top Hammer Drill Rig |
| Machine Type | Drilling Equipment |
| Application | Rock Drilling,ore Mining,mine,Drilling Holes |
| Advantage | High Performance,fast Footage Speed And Good Wearing Resistance |