| Product Name | DTH Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Top Hammer Drill Rig |
| Machine Type | Drilling Equipment |
| Application | Rock Drilling,ore Mining,mine,Drilling Holes |
| Advantage | High Performance,fast Footage Speed And Good Wearing Resistance |
| Product Name | DTH Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Bucket Drilling Rig |
| Application | Mining Project,Coal,Ore,Water Well |
| Feature | Light Weight High Drilling Efficiency |
| Power | 3KW |
| Product Name | DTH Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Bucket Drilling Rig |
| Application | Mining Project,Coal,Ore,Water Well |
| Feature | Hydraulic Controlling,Light Weight High Drilling Efficiency |
| Power | 3kw |
| Product Name | DTH Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Bucket Drilling Rig |
| Application | Mining Project,Coal,Ore,Water Well |
| Drill Diameter | 60-80mm |
| Drilling Depth | 15m |
| Product Name | DTH Drilling Rig |
|---|---|
| Application | Mining Project,Coal,Ore,Water Well |
| Feature | Hydraulic Controlling,Light Weight High Drilling Efficiency |
| Lift Power | 9600N |
| Motor Power | 4kw |
| Product Name | DTH Drilling Rig |
|---|---|
| Application | Mining Project,Coal,Ore,Water Well |
| Name | Bucket Drilling Rig |
| Feature | Hydraulic Controlling,Light Weight High Drilling Efficiency |
| Power Type | Electric |
| Product Name | DTH Drilling Machine |
|---|---|
| Name | Crawler Drilling Rig |
| Application | Mining, Quarries ,construction Work Sites,foundation Pit Construction |
| Feature | High Drilling Efficiency,Hydraulic Controlling,Multifunctional |
| Drilling Diameter | 115-178mm |
| Product Name | DTH Drilling Rig |
|---|---|
| Application | Drilling Rock Drilling Mining Quarry,blasting Hole Drilling |
| Machine Type | Drilling Equipment |
| Advantage | High Performance,Automatic With Rod Changing System |
| Feature | High Drilling Efficiency,Hydraulic Controlling |
| Product Name | DTH Drilling Rig |
|---|---|
| Application | Drilling Rock Drilling Mining Quarry,blasting Hole Drilling |
| Machine Type | Drilling Equipment |
| Advantage | Automatic With Rod Changing System |
| Feature | High Drilling Efficiency,Hydraulic Controlling,High Performance |
| Product Name | DTH Drilling Rig,DTH Drilling Machine |
|---|---|
| Power Type | Diesel |
| Engine | Yuchai |
| Drilling Depth | 20m |
| Drilling Diameter | 70-100mm |