| Product Name | Top Hammer DTH Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Mining Drilling Rig,Hydraulic Drilling Rig |
| Power Type | Diesel |
| Power(w) | 60kw At 2200rpm |
| Drilling Diameter | 40-100mm |
| Power Type | Diesel |
|---|---|
| Product Name | Integrated Drilling Equipment |
| Power | 194KW |
| Name | DTH Drilling Rig |
| Drilling Diameter | 115-150mm |
| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Drill Pipe Dia | 76mm |
| Drill Pipe Length | 3m |
| Engine | Yuchai |
| Power Type | Diesel,Electric,Air Motor |
| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Power Type | Diesel,Electric,Air Motor |
| Weight | 4500kg |
| Dimension(l*w*h) | 5500*2050*2200mm |
| Power(w) | 37KW |
| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Drill Pipe Dia | 64mm |
| Drill Pipe Length | 3m |
| Engine | Yuchai |
| Power Type | Diesel,Electric,Air Motor |
| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Drill Pipe Dia | 76mm |
| Drill Pipe Length | 3m |
| Engine | Yuchai |
| Power Type | Diesel,Electric,Air Motor |
| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Engine | Yuchai |
| Rotate Speed | 0-140r/min |
| Lifting Force | 25KN |
| Working Pressure | 0.7-1.8Mpa |
| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Usage | Ore |
| Working Pressure(bar) | 1.0-2.0Mpa |
| Air Consumption | 11-21m3/min |
| Power Type | Diesel,Air Motor |
| Rotate Speed | 0-160r/min |
|---|---|
| Lifting Force | 50KN |
| Rotational Torque(Max) | 5500N.m |
| Working Pressure(bar) | 1.0-2.0Mpa |
| Air Consumption | 11-21m3/min |
| Product Name | DTH Drilling Machine |
|---|---|
| Application | Rilling Rock Drilling Mining Quarry,blasting Hole Drilling |
| Machine Type | Drilling Equipment |
| Advantage | High Performance,High Drilling Efficiency,Hydraulic Controlling |
| Drilling Depth | Max.30m |