| Product Name | Jack Hammer |
|---|---|
| Name | Pneumatic Rock Drill |
| Type | Rotary Drilling Rig |
| Feature | Light Weight,High Efficiency,Portable |
| Application | Quarry, Mining, Road Construction,concrete Breaking |
| Product Name | Jack Hammer |
|---|---|
| Name | Pneumatic Rock Drill |
| Type | Rotary Drilling Rig |
| Feature | High Drilling Efficiency,Hydraulic Controlling,Portable |
| Application | Quarry, Mining, Road Construction,concrete Breaking |
| Product Name | Jack Hammer |
|---|---|
| Name | Pneumatic Rock Drill |
| Keyword | Pneumatic Rock Drill Machine |
| Drilling Diameter | 34-56mm |
| Drilling Depth | 1-6m |
| Product Name | Rock Drill Machine |
|---|---|
| Name | Gasoline Rock Drill Machine |
| Drilling Depth | 6m |
| Drilling Diameter | 42mm |
| Application | Mining Project,Blasting Hole Drilling,Construction Works |
| Product Name | Rock Drill Machine |
|---|---|
| Name | Gasoline Rock Drill Machine |
| Drilling Depth | 6m |
| Drilling Diameter | 42mm |
| Application | Mining Project,Blasting Hole Drilling,Construction Works |
| Product Name | Pneumatic Rock Drill |
|---|---|
| Application | Mining ,concrete Breaking, Coal, |
| Length | 580mm |
| Working Pressure | 0.40-0.63 Mpa |
| Keyword | Air Breaker Hammer |
| Product Name | Core Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Borehole Drilling Rig,core Drilling Rig |
| Power(w) | 74KW |
| Drilling Depth | 300m |
| Drilling Diameter | 325mm |
| Product Name | Reverse Circulation Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Core Drilling Rig |
| Power(w) | 74KW |
| Drilling Depth | 300m |
| Drilling Diameter | 325mm |
| Product Name | Pneumatic Rock Drill |
|---|---|
| Application | Mining ,concrete Breaking, Coal, |
| Length | 580mm |
| Working Pressure | 0.50-0.63 Mpa |
| Keyword | Air Breaker Hammer |
| Product Name | Pneumatic Rock Drill |
|---|---|
| Application | Mining, Road Construction,concrete Breaking |
| Average Air Consumption | ≤27 L/S |
| Length | 575mm |
| Working Pressure | 0.50-0.63 Mpa |