| Product Name | Hydraulic Core Drilling Rig |
|---|---|
| Type | Core Drilling Rig |
| Power Type | Diesel |
| Power(w) | 42kw |
| Engine | Yunnei Yn27 |
| Product Name | Water Well Drilling Rig,300m Borehole Drilling Machine /water Well Drilling Rig For Sale |
|---|---|
| Name | Water Well Drilling Rig Machine ,Crawler Water Well Drilling Rig |
| Feature | High Drilling Efficiency,Hydraulic Controlling,Multifunctional |
| Application | Water Well Drilling Rig,agricultural Irrigation Wells |
| Type | Rotary Drilling Rig |
| Product Name | Core Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Core Drilling Machine |
| Application | Gelogical Prospecting |
| Feature | High Drilling Efficiency,Hydraulic Controlling,Competitive Price |
| Power Type | Diesel |
| Product Name | Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Rock Drilling Rig |
| Application | Mining Project,Coal,Ore,Water Well |
| Feature | Hydraulic Controlling,Light Weight High Drilling Efficiency |
| Drilling Diameter | 50-80mm |
| Product Name | Crawler Drilling Rig |
|---|---|
| Power Type | Diesel |
| Engine | 335KW |
| Drilling Diameter | 138-235mm |
| Drilling Depth | 36m |
| Product Name | Jack Hammer |
|---|---|
| Name | Portable Pneumatic Rock Drill |
| Drilling Diameter | 34-42mm |
| Drilling Depth | 1-6m |
| Application | Mining ,blast Hole Drilling,metallurgy, Coal,railway, Transportation |
| Product Name | Pneumatic Rock Drill |
|---|---|
| Application | Mining ,concrete Breaking, Coal, |
| Length | 580mm |
| Working Pressure | 0.40-0.63 Mpa |
| Keyword | Air Breaker Hammer |
| Product Name | Integrated Drilling Equipment |
|---|---|
| Power | 264kw |
| Power Type | Diesel |
| Feeding Force | 12 KN |
| Lifting Force | 18KN |
| Product Name | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Rotary Drilling Machine |
| Type | Rotary Drilling Rig |
| Power Type | Diesel |
| Drilling Depth | 13m |
| Product Name | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Rotary Drilling Machine |
| Type | Rotary Drilling Rig |
| Power Type | Diesel |
| Drilling Depth | 13m |