| Product Name | Drill Rod |
|---|---|
| Machine Type | Drilling Tool |
| Use | Ore Mining,Well Drilling,Coal Mining,quarry,Rock Drilling/Water Well Mining |
| Type | Drill Pipe,drill Rod |
| Material | Carbon Steel,Carbide,High Manganese Steel,S135,R780 |
| Product Name | Top Hammer Drilling Rig,Crawler Drilling Rig |
|---|---|
| Name | Mining Drilling Rig,Hydraulic Drilling Rig |
| Power Type | Diesel |
| Power(w) | 60kw At 2200rpm |
| Drilling Diameter | 40-100mm |
| Product Name | Integrated Drilling Equipment |
|---|---|
| Name | Mining Drilling Rig,Hydraulic Drilling Rig |
| Power | 264kw |
| Power Type | Diesel |
| Feeding Force | 12 KN |
| Product Name | Integrated Drilling Equipment |
|---|---|
| Power | 264kw |
| Power Type | Diesel |
| Feeding Force | 12 KN |
| Lifting Force | 18KN |
| Product Name | Crawler Drilling Rig |
|---|---|
| Power(w) | 3.8KW |
| Power Type | Diesel |
| Drilling Depth | 20-30m |
| Drilling Diameter | 50-115mm |
| Product Name | Integrated Drilling Equipment |
|---|---|
| Power | 264kw |
| Power Type | Diesel |
| Feeding Force | 12 KN |
| Lifting Force | 18KN |
| Type | Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Power Type | Diesel |
| Power | 194KW |
| Rotary Torque | 3300N.m |
| Air Consumption | 16m3/min |
| Product Name | Integrated Drilling Equipment |
|---|---|
| Name | Mining Drilling Rig |
| Power | 264kw |
| Power Type | Diesel |
| Feeding Force | 12 KN |
| Product Name | Integrated Drilling Equipment |
|---|---|
| Name | Mining Drilling Rig,Hydraulic Drilling Rig,Borehole Drilling Rig |
| Power | 264kw |
| Power Type | Diesel |
| Feeding Force | 12 KN |
| Product Name | Integrated Drilling Equipment |
|---|---|
| Name | Mining Drilling Rig,Hydraulic Drilling Rig,Borehole Drilling Rig |
| Power | 264kw |
| Power Type | Diesel |
| Feeding Force | 12 KN |